Zakręceni Mastersi czyli bez pływania nie ma życiamedal 212 medal 243 medal 214
I znowu zaczynamy GP Ursynowa PDF

Kolejny rok Grand Prix Ursynowa rozpoczęty. Impreza coraz większa, niemal przerastająca niewielkie progi niewielkiego basenu na Hirszfelda. W tym roku zgłoszonych było 270 osób, głównie dzieci ale jak zwykle również część to zawodnicy masters. I znowu po startach w kategoriach wiekowych przyszła kolej na starty w kategorii open gdzie trzeba było ścigać się często z dużo młodszymi zawodnikami. I znowu obawa, że ci wszyscy sięgający nam do pasa okażą się szybsi co zazwyczaj niestety okazuje się prawdą:-)

Od nas tym razem siedmioro startujących z lepszym czy gorszym skutkiem ale zawsze dla dobrej zabawy. Wyniki możecie zobaczyć tutaj.

Jeszcze 5 spotkań w ramach tej edycji GP i każdy może jeszcze do zabawy dołączyć.

MKW

 
„I CHARYTATYWNE ZAWODY PŁYWACKIE MASTERS „PŁYWAM DLA…” PDF

Warszawa 11-12 stycznia 2014

 

To pierwsze takie zawody zorganizowane przez i dla Mastersów. Cała suma uzyskana z opłat startowych została przeznaczona na rehabilitację siedmioletniej Ali.

Organizatorem było Stowarzyszenie Pływackie „Swimmers”, które wystawiło również bardzo liczną reprezentację.

Frekwencja dobra, ponad sto osób z różnych miejsc Polski, najwięcej z Warszawy ze względu na lokalizację i termin.

Pływalnia „OSIR Włochy” pomieściła bez problemu wszystkich chętnych, co zapewniły m.in. dwa rzędy siedzeń na trybunach blisko niecki basenu.

Konkurencja 50m dowolnym miała nietypowy przebieg – zorganizowana była od eliminacji poprzez ćwierć- i półfinały do finałów, w formule open, a decydowała ilość uzyskanych punktów pucharowych.

Na wieczornym spotkaniu połączonym z rozgrywkami w kręgle nie byłem, ale od uczestników usłyszałem same superlatywy.

Sponsorzy dopisali, były ufundowane liczne nagrody, o sporej wartości, do tego przez oba dni zawodów wyśmienita kawa oraz batoniki „Grzegorze” niemal w dowolnej ilości.

Losowanie nagród odbyło się po drugim bloku oraz wręczaniu dyplomów i wywołało sporo emocji – do „zdobycia” były m.in. bon 500 zł do Decathlonu na Okęciu oraz dwu czy trzydniowy pobyt w spa z zaprowiantowaniem. Firma TYR ufundowała pokaźną ilość sprzętu sportowego a „Jutrzenka” ciężkie torby z „Grzegorzami” i innymi łakociami własnej produkcji.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, którym był dekorowany przez małą Alę, dla której ścigaliśmy się. Radość i uśmiech tego dziecka – ważniejsze od wyników.

Niezrzeszni.pl nagród nie wylosowali, a wśród sukcesów: trzy życiówki (dwie Gosi, jedna Krzysztofa), miejsc na podium mnóstwo, w tym dwie pierwsze lokaty obu sztafet. Do tego sporo rekordów klubowych – szczegóły jak zwykle w oddzielnej tabelce.

WK

Wyniki klubowe

 
Posumowanie 2013 i zaczynamy 2014 PDF

Koniec roku to standardowo czas podsumowań i nagradzania najlepszych.
W 2013 spotkaliśmy się w gościnnych progach Agi i Pawła. Niestety nie wszyscy mogli dotrzeć ale było nas sporo a ponieważ każdy przyszedł z małym conieco to i jedzenia i picia było spoooro.
Część oficjalną skróciliśmy, pomijając zbędne kwieciste przemowy do rozdania dyplomów i nagród w czterech ustalonych kategoriach oraz rozdania pamiątkowych słodkich krokodylków wykonanych w czynie społecznym przez Agę (pomysłodawczyni) z małą pomocą krewnych i znajomych królika.

Wyróżnieni w tym roku to:

W kategorii najlepszy debiut

1. Marcin Burski
2. Krzysztof Kubień
3. Tomasz Fik

W kategorii nawiększa aktywność:

1. Andrzej Miński
2. Małgorzata Piechura
3. Wojciech Staruch

 

W kategorii największy postęp (liczyliśmy różnicę w punktacji pucharowej tej samej konkurencji 2012 - 2013)

1. Małgorzata Piechura
2. Paweł Misiewicz
3. Agnieszka Misiewicz

W kategorii najlepszy wynik

1. Marcin Burski
2. Matylda Wawer
3. Wojciech Staruch

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za wspólne pływanie, za postępy, za wspólną zabawę.

A najbliższy rok zaczynamy zawodniczo już za chwilę. 11 stycznia na zawodach charytatywnych "Pływamy dla ..." w Warszawie weźmie udział pięcioro z nas. A już tydzień później na Grand Prix Ursynowa dziewięć osób.

Powodzenia

MKW

 
Malta 24 sierpnia 2013 PDF

I Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych wydawały się sporym wyzwaniem, przynajmniej dla mnie – od wielu lat nie przepłynąłem w jeziorze czy czymś podobnym więcej niż kilometr a i to podzielone na kilka rat, koło pomostów i innych konstrukcji umiejscowionych przy brzegu.

Stwierdziłem jednak, że trzeba wziąć udział i zgłosiłem się w towarzystwie dwu Kolegów z klubu – Marcina B. i Andrzeja.

Marcin wyjechał w piątek, pozostałej dwójce trafiła się sobotnia podróż zamiast pociągiem – samochodem. Gosia stwierdziła, że pokibicuje i Poznań pozwiedza.

Podczas podróży tak rozważaliśmy różne aspekty startu w tych Mistrzostwach i pływania w ogóle, że nasza dzielna Pani Kierowca nabrała ochoty do udziału w zawodach i podjęła decyzję, iż przekona organizatorów do wpisania jej na listę startową.

Nadmienialiśmy, że posiadamy zapasowe kąpielówki oraz okularki i jako ludzie wielkiego serca możemy pożyczyć, ale okazało się, że Gosia ma wszystko ładnie spakowane w bagażniku.

 
Kraśnik 2013 PDF

Moje pierwsze doświadczenia z zawodami pływackimi to oglądane w telewizji olimpiady, z których utkwiło mi w pamięci wyczytywanie zawodników przed startem z imienia i nazwiska, pozdrawianie publiczności przez mistrzów, niespieszne zdejmowanie dresów, najazd kamerą na każdą postać.

Z takim wyobrażeniem trafiłam na moje pierwsze w życiu zawody… w Poznaniu. A tam, wiadomo, szybko, sprawnie, na zakładkę. Błyskawicznie zorientowałam się, że zawody mastersów trochę się różnią od olimpiady. Uporządkowałam postrzeganie świata na nowo, a po roku od pierwszego startu przyjechałam na zawody do Kraśnika. A tam… wyczytywanie zawodników przed startem z imienia i nazwiska, brawa dla każdego po prezentacji, można by niespiesznie zdjąć dres, gdyby nie to, że upał i dresu nikt nie zakłada.

 


Strona 4 z 10