Zakręceni Mastersi czyli bez pływania nie ma życiamedal 212 medal 243 medal 214
Pływaj z nami ! Wygrywaj z nami ! Zapraszamy ! PDF

K. S. niezrzeszeni.pl ogłasza nabór do sekcji pływackiej Masters.

Jesteśmy grupą osób zafascynowanych pływaniem. Wspólnie trenujemy by doskonalić swoją technikę pływania i brać udział w ogólnopolskich zawodach pływackich w formule Masters - zawodach dla amatorów w różnych grupach wiekowych. Zawody te pozwalają na dobrą zabawę w gronie podobnych miłośników pływania z całej Polski oraz zwiedzanie różnych zakątków naszego pięknego kraju.

Obecnie przeprowadzamy nabór do dwóch grup:

1. Grupy początkującej, która gromadzi osoby swobodnie pływające minimum dwoma stylami, które chcą poprawiać technikę i kondycję pływacką oraz w niedalekiej przyszłości brać czynny udział w zawodach Masters. Grupa początkująca prowadzona jest przez instruktorów pływania. Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz 19:30.


2. Grupy zaawansowanej prowadzonej przez olimpijczyka i trenera z wieloletnim doświadczeniem Marcina Kaczmarka. Uczniowie Marcina uczestniczą w ogólnopolskich zawodach Masters i nierzadko zajmują w nich wysokie miejsca. Aby zakwalifikować się do grupy wymagane jest swobodne pływanie czterema stylami lub osiąganie ponadprzeciętnych czasów w jednym z wybranych styli pływackich. Zajęcia grupy zaawansowanej odbywają się w środy o godz 19:30.

Osoby zainteresowane udziałem w treningach prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

 
GP Ursynowa 2012 PDF

Kolejna edycja Grand Prix Ursynowa i druga w którym biorą udział niezrzeszeni.pl. Tym razem plon pucharowy jeszcze większy niż w zeszłym roku. Zdobyliśmy trzy złote puchary: Lina, Wojtek S. i ja oraz dwa srebrne: Beata i Paweł.  Złoci medaliści w całej edycji szli biorąc pierwsze miejsca. Bardzo duży postęp miał Paweł, który zaczynał swoje starty od czwartego miejsca ale ostatnie dwa spotkania wywalczył złoto.

To ostatnie finałowe spotkanie w ramach cyklu było najmniej liczne. Najwyraźniej połączenie pięknej pogody z liczeniem punktów i szans na "pudło" spowodowało, że wystartowało tym razem bardzo mało dzieci. Tak jakby zrezygnowali Ci, którzy szans nie mieli. Może troszkę szkoda, że nie było walki do końca. I pytanie czy rezygnowały dzieci czy rodzice:-)

Dla niezrzeszonych.pl szczęśliwy był tym razem słupek 3. Czworo z nas startowało na tej pozycji i wszyscy wygrali swoje serie i oczywiście w kategorii.

Po startach w stylu dowolnym (obowiązkowym) tym razem zamiast kategorii open były starty sztafet rodzinnych z nowego cyklu "Super Rodzina". Reprezentanci niezrzeszonych.pl Beata, Piotr i Andrzej:-)))

MKW

 
Letnie Mistrzostwa Polski Masters 26 - 27 maja 2012, Warszawa PDF

Niezrzeszeni.pl stawili się relatywnie liczną grupą sześcioro startujących a kontuzjowany Wojciech jako pilny kibic. Dadatkowo w sztafecie wzięła udział jedna z założycielek Klubu Agnieszka, która dała się namówić i zadebiutowała na zawodach masterskich.

Zdobyliśmy rekordową w historii naszego małego stowarzyszenia ilość medali Mistrzostw Polski - dziewięć, w tym pierwszy złoty, który wywalczyła Zosia i to na 200m delfinem. Do tego wypływała brąz, także delfinem (na dystansie dwa razy krótszym), czyli wszystkie indywidualne starty miała medalowe. Ustanowiliśmy sporo rekordów życiowych i klubowych, chociaż chciałoby się więcej i lepiej.

Szczegółowe wyniki w zestawieniu wyniki klubowe

Bardzo dobra organizacja, atmosfera sympatyczna jak i jurorzy. Ponad 400 (zgłoszonych było 449) zawodników z 86 klubów rywalizowało w dwu blokach w sobotę i w jednym w niedzielę. Brak było bloku piątkowego, zwykle przeznaczanego przede wszystkim na długie dystanse. Podyktowane to było względami czasowymi a co za tym idzie finansowymi – blok w piątek mocno zwiększyłby koszty zawodów – wiadomo, że obiekt Warszawianki należy do wyjątkowo drogich. Do tego nie ma, o wstydzie, w stolicy innej „pięćdziesiątki”, na której można by organizować MP Masters.

Andrzej od początku pojawienia się programu Mistrzostw był rozczarowany brakiem 800 i 1500 m (a co bardziej hardkorowi pływacy brakiem 400 zmiennym), ale zdobył swój pierwszy medal MP - na 400m dowolnym, czego się zupełnie nie spodziewał.

W opinii naszej Złotej Medalistki, Mastersi na tych zawodach zaczęli charakteryzować się wyjątkową flegmą, przejawiającą się w powolnym przemieszczaniu na piechotę po obiekcie. Ale przecież tak naprawdę mamy spieszyć się dopiero po gwizdku/brzęczyku na start.

Poniżej kilka subiektywnych uwag na różne tematy:

– w pewnym stopniu sprawdziły się wcześniej zasłyszane opowieści o licznych interwencjach pracowników przy obsłudze szafek – często jednak chipy zawodziły lub miały swoje kaprysy. Do tego na noc wszystkie szafki są otwierane i opróżniane. Andrzej w niedzielę rano szukał swojego sprzętu, który odnalazł się w dziale ochrony, gdzie, ślicznie opisany, spoczywał w depozycie.

- drugiego dnia zawodów brzęczyk na start był chyba inny – wydawał się o wiele cichszy, co było pewnym dyskomfortem.

- Sędzia wydający karty startowe wyposażony był w niedużą, acz skuteczną tubę do wzywania roztargnionych lub spóźnialskich Mastersów. Rzecz warta polecenia i na innych zawodach.

Zasłużone gratulacje dla organizatorów, trudno w sumie znaleźć jakieś słabe punkty, bardzo udane Mistrzostwa.

WK

PS Oprócz wymienionych przez Wojtka w artykule medalistów mamy:  Lina dwa srebrne i brązowy, Paweł srebrny i brązowy a sam autor brązowy.

MKW

4x50m dowolnym kobiet Zofia Kalinowska, Lina Varela-Machado, Agnieszka Misiewicz, Matylda Wawer

4x50zm mix Paweł Salamończyk, Andrzej Miński, Zofia Kalinowska, Lina Varela-Machado

 
W Stalowej Woli bez zmian PDF

Będąc pod wrażeniem tak jak i w zeszłym roku organizacji zawodów w Stalowej Woli pomyślałam, że warto nie tylko o samych zawodach ale i o organizatorach coś więcej napisać tym bardziej, że informacji o nich trudno znaleźć w internecie. Poprosiłam jedną z zawodniczek Motyl Senior Stalowa Wola Marysię Petecką żeby napisała coś o swoim klubie.

Sekcja Seniorów w Stalowej Woli powstała dzięki entuzjazmowi jednego z jej aktualnych zawodników Roberta Lorkowskiego.  Będąc związany z pływanie od lat, jako Masters startował wpierw z bardzo dobrymi rezultatami na międzynarodowych zawodach lekarzy. Dowiedziawszy sie o zawodach reguły Masters zaczął startować również na nich. W połączeniu z wyremontowaniem basenu w Stalowej Woli dało to impuls to zorganizowania sekcji Motyl Senior i tak w 2007 roku po raz pierwszy wystawili na MP w Lublinie swoją reprezentację.  Między innymi wystartował wtedy również Jarek Niedbałowski, który również ma swój niebagatelny udział w organizacji klubu. I tak z roku na rok klub się rozrasta, Robert pilnuje treningów, sponsoruje nagrody na zawodach. Oczywiście nie jest sam w tych działaniach. Duży wkład ma wymieniony już Jarek Niedbałowski czy Włodek Jarzyna a i inni klubowicze przyczyniają się do funkcjonowania klubu.

 
IX Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska Masters Bielawa PDF

 

IX Międzynarodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Bielawie odbyły się 28 i 29 kwietnia przy słonecznej, wręcz upalnej, jakby lipcowej pogodzie. Było różnokolorowo – kwitło wiele różnych gatunków drzew owocowych jednocześnie, a wybujała, wiosenna zieleń cieszyła moje cztery oczy.

Każdy uczestnik został obdarowany okolicznościową koszulką i plikiem treściwych ulotek informacyjnych o zaletach Gór Sowich i okolic.

Dzięki obecności Białorusina polskiego pochodzenia, znakomitego pływaka z kat. A (100 m delfinem 1.00.44), przymiotnik „międzynarodowe” znalazł potwierdzenie w rzeczywistości.

Zawody otwierali Z-ca Burmistrza Bielawy, Przewodniczący rady Miejskiej i Dyrektor MOSiR-u. W czasie ceremonii otwarcia zostały wymienione po kolei wszystkie kluby, każdy powitany został owacjami.

 


Strona 8 z 10