Zakręceni Mastersi czyli bez pływania nie ma życiamedal 212 medal 243 medal 214
Międzynarodowy Puchar Polski Masters Katowice 2012 PDF

Trasa Katowicka - slalom po w większości już nowych ale jednopasmowych kawałkach w zamierzeniu pięknej drogi. Może w przyszłym roku pomkniemy do Katowic spokojniej, lecz teraz mało przyjemna ta droga. Postój tuż przed Katowicami jak zwykle w zajeździe Margos słynnego z dużych, smacznych porcji za niewielkie pieniądze. Oczywiście w drodze na zawody używaliśmy niewiele, lecz w drodze powrotnej już maksimum pojemności żołądków.

Przy samym wjeździe do Katowic nawigacja zrobiła nam psikusa i poprowadziła drogą która wyglądała na zwiedzanie połowy Śląska w związku z czym do biura zawodów wpadamy w ostatniej chwili witani stwierdzeniem "już miałem zamykać". Mimo to na rozgrzewkę zdążyliśmy. Niestety nerwowość dojazdu odbiła się na przynajmniej moim pierwszym starcie. Kiedy już stanęłam na słupku i skoczyłam, przyjemność wejścia do wody spowodowała zbyt dużą błogość i przez chwilę zapomniałam, że to start i popłynęłam treningowo. Opamiętanie się po kilku ruchach i przyspieszenie już niestety nic nie dało - wynik słaby. Na szczęście pozostali nie mieli takich stanów i startowali z lepszymi wynikami:-)

Najlepiej Paweł; w sumie na zawodach cztery życiówki z czego trzy bardzo udane debiuty, medale pół na pół złoto i srebro. Andrzej zadebiutował na ciężkim dystansie 200 delfinem co dało mu złoty medal. Przez parę godzin był też (przez pomyłkę wprowadzających dane) mistrzem świata na 200m klasycznym ale mimo oporu prowadzących wynik skorygowaliśmy i musiał zadowolić się brązowym medalem. Wojtek i ja też na pudło wchodziliśmy, choć niestety bez rekordów życiowych.

 
Międzynarodowe Mistrzostwa Mławy 24-25 marca 2012 PDF

Międzynarodowe Mistrzostwa Mławy 24-25 marca 2012 były dla naszego Klubu drugimi zawodami na obiekcie Mosiru przy ul. Kopernika 38, a dla niektórych z nas piątymi.

Jak już niemal tradycyjnie, jechaliśmy na dwie raty, podzieleni, można by rzec, na grupę sów (piątek) i skowronków (sobota), do której dołączyła niezrzeszona Basia oraz Mistrz Lucjan Prządo.

Frekwencja niezrzeszonych.pl spora – prawie połowa Klubu.

W tym roku dołączył do nas Paweł i niezwykle udanie rozpoczął na tej imprezie udział w Pucharze Polski Masters.

Oprócz debiutów Pawła był tylko jeden – szczęśliwie udało mi się nie utopić na 100m delfinem. Medali sporo - dwadzieścia dwie sztuki we wszystkich kolorach.

Wreszcie wystawiliśmy sztafetę - po raz pierwszy od zawodów w Konstancinie – mix 160+.

 
GP Ursynowa 2012 PDF

Wzorem poprzedniego roku i w 2012 klubowicze niezrzeszonych.pl biorą udział w tej przesympatycznej imprezie jaką jest Grand Prix Ursynowa. Dla tych co nie znają - GP to cykl sześciu comiesięcznych mini zawodów pływackich w których startują zarówno dzieci jak i bardzo dorośli mastersi. Obowiązkowo pływamy 50m stylem dowolnym, z którego kolekcjonujemy punkty do podsumowania oraz do wyboru jeden z pozostałych sprintów. O ile w kategorii głównej jest podział na kategorie wiekowe to dodatkowe konkurencje rozgrywane są w systemie open i często się zdarza, że płynie się z myślą "byleby mnie ten maluch nie wyprzedził".

Od nas poza dość standardowym składem tzn. Beata i Piotr Trochim, Andrzej, Wojtek S. i ja, w tym roku występują również Lina nie uznająca innego miejsca niż pierwsze, Hubert, którego pojawienie się zostało mocno zauważone przez zawodników z innych klubów ze względna bardzo dobre czasy i niezły wzrost:-) oraz Paweł, dla którego to debiut w masterskim świecie i to debiut znakomity.

Zobacz wyniki klubowe

 
Kórnik 2012 PDF

Na pierwsze zawody Pucharu Polski 2012, w sobotę bladym świtem, z niezrzeszonych .pl udało się dwu zawodników, którym podróż minęła szybko i bez przygód.

Były to tradycyjne Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu Masters – już dwunaste.

Atmosfera znakomita. Zaczynam się powtarzać, ale kolejny raz należy pogratulować kolegom Zbigniewowi Pietraszewskiemu i Jackowi Thiemowi organizacji i prowadzenia zawodów.

Zwracała uwagę duża liczba widzów na trybunach – nietypowa dla zmagań Mastersów. Częściowo można to zapewne powiązać ze startem licznych zawodników z Kórnika, dla których stworzono dodatkową, odrębną klasyfikację.

Być może należałoby pamiętać ile, ale po prostu straciłem rachubę – tyle padło rekordów Polski w wykonaniu Pań. Mastersi płci męskiej zostali w tyle z trzema takimi osiągnięciami.

Skromna reprezentacja Klubu starała się jak mogła, życiówek nie przywieźliśmy, ale komplet miejsc z podium udało się – Andrzej z mocną przewagą wygrał 800 dowolnym, ja zaliczyłem drugie i trzecie miejsce w obu konkurencjach grzbietowym.

 
. PDF

Borki 2011 Opole 2011

Tradycyjnie podczas Mistrzostw Opola organizatorzy zapewniają dwie atrakcje: wieczorek w „Czardaszu” i nocleg w Borkach. W zajeździe „Pod Lasem” na hasło znane wtajemniczonym obowiązywała zniżka. Za jedyne 30 zeta zapewniony był nocleg w apartamentowcu, gdzie pokoje wyposażone były w telewizor i lodówkę, łazienka w wannę, a w komplecie pościeli był nawet jasiek. Zajazd znajduje się w samym centrum industrialnego krajobrazu, przy którym Żerań może się schować. W nocnej atmosferze grozy i tajemniczości para buchała obficie z kominów górującej nad okolicą elektrowni, konstelacje świetlne oszałamiały swoim urokiem, a zegar na elektrowni wybijał donośnie godziny i brakowało tylko, żeby wydzwaniał kuranty.

 
Więcej artykułów…


Strona 9 z 10