Zakręceni Mastersi czyli bez pływania nie ma życiamedal 212 medal 243 medal 214
GP Ursynowa rozpoczęte PDF

Kolejna edycja GP Ursynowa rozpoczęła się 10 stycznia z licznym udziałem naszych klubowiczów.

Startowało nas dziewięcioro a nie najgorsze wyniki spowodowały częstą obecność na podium. Ogółem zebraliśmy 2 złote, dwa srebrne i 5 brązowych medali. Te poparte wchodzeniem na podium sukcesy to nie wszystko Były również mniej widoczne ale równie jeśli nie bardziej cieszące poprawy rekordów życiowych. W tej kategorii bezwzględnie zwyciężyli Paweł i Mariusz - obydwaj na dwa starty dwie życiówki Lepiej się nie da.

A niezależnie od sukcesów zabawa jak zwykle była świetna dla wszystkich.

MKW

 

 
13 grudnia PDF

Co prawda 13 standardowo jest uważana za pechową ale mimo i na przekór właśnie 13 grudnia zebraliśmy się w gościnnych progach Misiewiczów na dorocznym podsumowaniu naszych osiągnięć klubowych czyli wigilii klubowej. W tym roku dodatkowo wypadł również termin wyborów nowych władz klubu.

Część najbardziej oficjalna czyli wybory wobec niezbyt dużej ilości kandydatów zaproponowanych do władz (tylko troje) odbyły się błyskawicznie i można było przejść do przyjemniejszych a na pewno ciekawszych podsumowań.
Tak jak w zeszłym roku wyróżnienia i nagrody zostały rozdane w czterech konkurencjach:
Najlepszy debiut czyli debiut z jak największą ilością punktów pucharowych
 
Mistrzostwa Warszawy PDF
Ostatnie zawody w tym roku na które wybrali się reprezentanci naszego klubu odbyły się w Warszawie na basenie przy Banacha 29 listopada.
Jak zwykle te zawody organizowane przez WMT zdominowane były przez zawodników z tego klubu. Jednak mimo to oraz mimo niewielkiej ilości bo tylko czworga naszych reprezentantów wróciliśmy z 8 medalami  indywidualnymi i jednym sztafetowym co w sumie dało nam 6 miejsce na 42 zgłoszone kluby. Poza tym na koncie mamy jeden podwójny debiut Krysi na 100 dowolnym oraz jeden rekord klubowy Wojtka K. na 100 grzbietowym. Ponadto dwoje z nas zdobyło trzecie miejsca w klasyfikacji generalnej (open) Wojtek K. w 100 grzbietowym a ja w 50 dowolnym. Niestety tylko Wojtek przypilnował swojego odebrania nagrody za to trzecie miejsce, ja się zgapiłam:-(
Organizacja zawodów jak zwykle sprawna i jak zwykle pewien niedosyt pozostawiało znajdowanie swoich dyplomów na stole w holu czyli brak ich wręczania z honorami na podium. Mimo tej niedogodności zapewne w przyszłym roku też się wybierzemy ze względu na tą sprzyjającą bliskość.
MKW
 
Zimowe Mistrzostwa Polski, Katowice, 14-16 listopada 2014 PDF

Na początek trochę ważnych informacji w pigułce:

- po dłuższej absencji w zawodach tej rangi postanowił wystartować Wojciech S.

- w porównaniu do Letnich MP w Olsztynie reprezentacja niezrzeszonych.pl była czterokrotnie liczniejsza.

- zgłoszonych zawodników i zawodniczek 564, w tym ze Szwecji, Rosji, Ukrainy, Czech, Litwy, Słowacji i Niemiec – czyli ilość rekordowa

- klubów 103

 
Malta 23 sierpnia 2014 PDF

Po MP w Olsztynie wyraziłem nadzieję, że na Mistrzostwach Polski Masters na wodach otwartych w Poznaniu ekipa niezrzeszonych.pl będzie liczna i pełna animuszu. Z liczebnością było gorzej niż w zeszłym roku, gdyż było nas trzech, zaś z animuszem nieźle, chociaż świadomość temperatury wody usiłowała tenże animusz nie tylko studzić, ale wręcz oziębiać.

Straż Pożarna rozstawiła cztery porządne namioty, gdzie mieściły się biuro zawodów, punkt medyczny oraz szatnie.

W tym roku cechowanie zawodników nie wymagało odporności – pisaki były mięciutkie a numer wpisywano tylko na ramionach.

Po rejestracji i cechowaniu otrzymaliśmy torby pełne upominków, w tym srebrzysty czepek. Torby powędrowały do samochodu a dwadzieścia minut przed startem Alek dziarsko pognał z powrotem do auta – okazało się, że trzeba wystartować w czepku organizatora, cały czas w nim płynąć a na mecie mieć go na głowie, nie np. za „paskiem”. Było to ogłoszone i rygorystycznie pilnowane przez sędziów.

Przyczyna przymusowego przystrojenia głowy tak a nie inaczej nie została podana do wiadomości publicznej.

Kwadrans przed wejściem do wody spiker ogłosił mrożącą krew w żyłach informację na temat temperatury tejże: 19 Celsjuszy.

Uczestników płci obojga było około setki, w ramach jednego wyścigu był rozgrywany także finał Grand Prix Wielkopolski oraz pływanie związane z pizzą czy innym jedzeniem, jakoś się pogubiłem i nie pamiętam.

Tym razem rywalizacja Mistrzostw przebiegała w kategoriach wiekowych wyznaczonych co 5 lat czyli zwykłych dla Mastersów.

Trasa była w zasadzie taka sama jak w zeszłym roku a już na początku drugiej pętli nauczyłem się płynąć prosto od boi do boi. W sumie sukces samokształcenia zważywszy, że od MP2013 nie zanurzyłem się w wodach otwartych ani razu.

Sponsorzy karmili makaronem z mięsem i pizzą, co było nieocenione po dość długim pobycie w bardzo rzeźwiącej wodzie.

Pogoda jako taka, lało tylko w czasie wyścigu, co w niczym nie przeszkadzało.

Niezrzeszeni.pl medali nie zdobyli, gdyż medali nie było – Marcin za trzecie miejsce otrzymał brązową, nazwijmy to - statuetkę, trzeba przyznać, iż dość gustowną a do tego dwie butelki jakowyś olejów jadalnych, w których coś zatopiono (chyba przyprawy i woniejące warzywa). Zwycięzcom wręczano niebrzydką drewnianą skrzyneczkę pełną przetworów jednego ze sponsorów - „Międzychodu”.

Alek i ja musieliśmy się obyć piątymi lokatami. Ze swojej byłem bardzo zadowolony gdyż nigdy nie sądziłem, że jestem w stanie zanurzyć się w całości do wody o temperaturze 19 stopni, a do tego przepłynąć w niej trzy kilometry.

 

WK

 


Strona 2 z 10