Zakręceni Mastersi czyli bez pływania nie ma życiamedal 212 medal 243 medal 214
Kórnik 2012

Na pierwsze zawody Pucharu Polski 2012, w sobotę bladym świtem, z niezrzeszonych .pl udało się dwu zawodników, którym podróż minęła szybko i bez przygód.

Były to tradycyjne Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu Masters – już dwunaste.

Atmosfera znakomita. Zaczynam się powtarzać, ale kolejny raz należy pogratulować kolegom Zbigniewowi Pietraszewskiemu i Jackowi Thiemowi organizacji i prowadzenia zawodów.

Zwracała uwagę duża liczba widzów na trybunach – nietypowa dla zmagań Mastersów. Częściowo można to zapewne powiązać ze startem licznych zawodników z Kórnika, dla których stworzono dodatkową, odrębną klasyfikację.

Być może należałoby pamiętać ile, ale po prostu straciłem rachubę – tyle padło rekordów Polski w wykonaniu Pań. Mastersi płci męskiej zostali w tyle z trzema takimi osiągnięciami.

Skromna reprezentacja Klubu starała się jak mogła, życiówek nie przywieźliśmy, ale komplet miejsc z podium udało się – Andrzej z mocną przewagą wygrał 800 dowolnym, ja zaliczyłem drugie i trzecie miejsce w obu konkurencjach grzbietowym.

Obiekt nowy, otwarty jedenaście miesięcy temu, dużo palm (niestety – póki co tworzywa sztuczne), w drugim, małym i dość krótkim basenie można było od biedy rozpływać się.

Na grzbiecistów czekała specyficzna pułapka – piętnasty metr oznaczony był chorągiewkami, a nie jak zwykle linką falstartową z kulistymi pływakami.

Wprawdzie chorągiewki te były o wiele większe, innego koloru i kształtu, ale jednak pewna koleżanka w ferworze walki trochę się pogubiła.

Za „pastylkę” – klucz elektroniczny do szafki - pobierano dowód osobisty lub inny dokument, który lądował w kopercie wcześniej opisanej danymi zawodnika i numerem szafki. Przy zwrocie koperty, wydawanej z kasy, co starszym Mastersom przypomniał się dość popularny kiedyś sposób wypłaty wynagrodzeń (w raczej zamierzchłych czasach).

Powrót trwał dłużej – zaliczyliśmy, jak już niemal tradycyjnie przy powrocie z Wielkopolski – restaurację „Światowid” łączącą smakowitą jakość z GS-owskim klimatem.

WK

Wyniki klubowe

 

 

Komentarze 

 
# Kórnik 2012Edison 2017-11-13 13:51
What's up, I desire to subscribe for this webpage to take latest updates, therefore where can i
do it please assist.

My homepage :: http://butynr1.nut.cc/: http://butynr1.nut.cc/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Kórnik 2012Freda 2017-11-15 17:41
I'm not sure why but this website is loading incredibly slow for me.

Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?
I'll check back later and see if the problem still exists.


My web blog: http://butynr1.nut.cc/: http://butynr1.nut.cc/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC