Zakręceni Mastersi czyli bez pływania nie ma życiamedal 212 medal 243 medal 214
Międzynarodowe Mistrzostwa Mławy 24-25 marca 2012

Międzynarodowe Mistrzostwa Mławy 24-25 marca 2012 były dla naszego Klubu drugimi zawodami na obiekcie Mosiru przy ul. Kopernika 38, a dla niektórych z nas piątymi.

Jak już niemal tradycyjnie, jechaliśmy na dwie raty, podzieleni, można by rzec, na grupę sów (piątek) i skowronków (sobota), do której dołączyła niezrzeszona Basia oraz Mistrz Lucjan Prządo.

Frekwencja niezrzeszonych.pl spora – prawie połowa Klubu.

W tym roku dołączył do nas Paweł i niezwykle udanie rozpoczął na tej imprezie udział w Pucharze Polski Masters.

Oprócz debiutów Pawła był tylko jeden – szczęśliwie udało mi się nie utopić na 100m delfinem. Medali sporo - dwadzieścia dwie sztuki we wszystkich kolorach.

Wreszcie wystawiliśmy sztafetę - po raz pierwszy od zawodów w Konstancinie – mix 160+.

Ostatni raz piszę na temat ścian na mławskiej pływalni – jakoś nie wydają nam się już bardzo śliskie czy w ogóle śliskie w sposób godny uwagi.

Organizacja zawodów świetna, było sprawnie i spokojnie.

Jednym z sędziów był popularny Masters Janusz, którego pech zapoczątkował serię podejrzanych wypadków „ Mława i rozwalające się krzesła”. Wyglądało jak z komedii, gdy nagle pod sędziującym spokojnie jurorem rozleciało się siedzisko. Kolega potraktował to z humorem, niestety - doznał bolesnego urazu prawego barku, ciągle rehabilitowanego po MP.

Kolejny przypadek krzesła rozpadającego się na części dotknął na spotkaniu integracyjnym naszego Kolegę Pawła, który jednak zdążył powstać chwilę przed defragmentacją mebla wyczuwając, zapewne dzięki darowi prekognicji, nadchodzące wydarzenia. Niedługo potem do starannie ułożonej kupki drewna i tapicerki dołączyły szczątki drugiego krzesła. Brak informacji na temat rannych czy kontuzjowanych.

Spotkanie wieczorne rozpoczęło się również rodzajem współzawodnictwa – pod hasłem polowania na pożywienie ze szwedzkiego stołu, ale w końcu wszyscy wyglądali na najedzonych. Podobno koło dziesiątej dokonano przemeblowania uzyskując w ten sposób wystarczającej wielkości parkiet do wyczynów tanecznych.

Zostało ustanowionych wiele rekordów Polski, w tym jeden Marcina Kaczmarka na 50 m grzbietowym kat. C. Marcin startował także na 50 m delfinem, w obu występach wzbudzając podziw stylem oraz niesamowitą skutecznością pływania pod wodą.

Przed drogą powrotną, w komplecie z Basią i Mistrzem, odwiedziliśmy pizzerię „Joker” znaną nam już z MP 2010.

Wjazd do Warszawy jak zwykle sprzyjał Mastersom i na rogatkach stolicy korków nie było.

WK

 

 

Komentarze 

 
# Sportowe zmagania - Mława 2012rMORS-07 2012-04-02 08:09
Byliście dla siebie klasą co wskazuje na to ilość zdobytych medali oraz rekordy klubowe - tak trzymać do następnych zawodów,a recenzja z nutką optymizmu na przyszłość ( dla sędziego)pozdra wiam MORS-07.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# swim Forest swimAnu 2012-04-03 20:44
jesteśmy najlepsi!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Międzynarodowe Mistrzostwa Mławy 24-25 marca 2012Susanne 2014-07-08 14:53
This is my first time pay a visit at here and i am in fact pleassant to read everthing at alone place.


Also visit my blog post - heated dog bed - Susanne: http://www.heateddogbed.org/,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC