Zakręceni Mastersi czyli bez pływania nie ma życiamedal 212 medal 243 medal 214
XVIII Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu Masters

W weekend 1-2 czerwca po raz kolejny stawiliśmy się w ośmioosobowym składzie na słupkach warszawskiego basenu gotowi do rywalizacji.

Pomimo, że Mistrzostwa Warszawy wchodzą do Pucharu Polski, do startu zgłosiło się jedynie 152 zawodników. Dla porównania, w ostatnim roku w Warszawie wystartowało ponad 200 osób. Nie zaskakuje to o tyle, że za dwa tygodnie są Mistrzostwa Polski w Dębicy i część zawodników nie chciała łamać cyklu przygotowawczego. Oprócz bardzo silnej reprezentacji warszawskich klubów (w tym naszego K.S. niezrzeszeni.pl) znalazły się osoby z innych polskich miast, a także reprezentacja Ukrainy oraz bardzo liczna reprezentacja litewska.

Zawody niestety niosły za sobą trochę chaosu organizacyjnego. Wiem, że mam małe doświadczenie w tego typu imprezach, ale po ostatnim starcie w Stalowej Woli jakoś więcej oczekiwałam po zawodach w stolicy. Moim zdaniem główne niedociągnięcie leżało w sposobie w jaki były wydawane karty startowe. Można je było wziąć i zniknąć. Sędziowie nie mogli się doliczyć osób, które mają iść na start i jakoś kompletnie nie było wiadomo co się dzieje. Drugim słabym punktem był sposób wydawania dyplomów. Zostały one rzucone na stół i weź znajdź swój. W moim rozumieniu dostanie dyplomu to wyróżnienie, a ta forma jakoś sprawiała, że odebrałam go z wielką niechęcią, a część nie odebrała w ogóle bo nie mogła ich znaleźć. Może po prostu zniknęło w rękach jednego z dzieci przychodzących na basen na zajęcia. Rozumiem, że może nie było czasu na udekorowanie wszystkich na podium, choć wiem po Stalowej Woli, że się da, ale może chociaż jedna osoba rozdająca je w holu i gratulująca? Ostatnia rzecz i chyba najważniejsza to fakt pojawienia się w dniu zawodów nowych sztafet wystawionych przez organizatora. Moim zdaniem organizator nie powinien robić odstępstw wobec siebie szczególnie, że to on sam regulamin ustalał. Powinien on świecić przykładem. Możliwe jest, że odstępstwa były również wobec innych drużyn, ale w moim , i nie tylko, odczuciu było to zbyt rażące.

No ale koniec tego narzekania. Z przyjemnych elementów był bardzo głęboki basen gdzie świetnie się robiło nawroty, przemili sędziowie nawrotów i startowi, czy też dostępne jacuzzi gdzie można było się zrelaksować po starcie. Ogromne podziękowania należą się dla lekarza, który zajął się naszym klubowiczem i doprowadził go do stanu wystarczającego do wybrania się z nami na wieczorek, notabene w bardzo przyjemnej knajpce. Oraz dla pani Ewy Kosmol, której głos niósł się w dniu zawodów i rozwiewał często pojawiające się wątpliwości. Była na pewno najlepszym spikerem na tych zawodach i nie powinna nawet na sekundę (oprócz swoich startów) oddawać mikrofonu:-)

To teraz czas pochwalić się jak nam poszło. Jako klub (niezrzeszeni.pl) wystawiliśmy reprezentację 8-osobową. Wzięliśmy udział w 27 startach indywidualnych oraz 2 sztafetach. Zdobyliśmy 9 złotych medali, 11 srebrnych i 5 brązowych. Aż 14 startów zakończyło się poprawieniem naszych „życiówek”. Zajęliśmy też jako klub czwarte miejsce w kasyfikacji ogólnej.Takie wyniki to na pewno dzięki naszym klubowym krokodylkom (Tomasz i braciszek), którzy dzielnie nas obserwowali i jak trzeba było gonili w wodzie dla uzyskania lepszych czasów.

Jakie są nasze dalsze plany? Już za dwa tygodnie staniemy do kolejnych rywalizacji. Część z nas będzie na Letnich Mistrzostwach Polski Masters w Dębicy. Część klubowiczów popłynie w ostatnim mitingu Pucharu Ursynowa. Trzymajcie za nas kciuki!!! Później zaczniemy przygotowywać się do kolejnych ważnych zawodów, czyli Zimowych Mistrzostw Polski w Krakowie , może chcecie dołączyć?

Aga

PS Na parkingu w drugim dniu zawodów, ktoś (zapewne inny uczestnik) porysował samochód naszemu klubowiczowi. Jeżeli ktoś z Was widział zdarzenie prosimy o informację bo bez lakierowania raczej się nie obędzie, a sprawca nie zostawił po sobie innego śladu niż ten na samochodzie

 

Komentarze 

 
# PŁYWACKIE PODBOJE - 2013rMORS07 2013-06-05 15:20
Gratulacje :eek: rośniecie w siłę,a maskotka jest tego dowodem,komenta rz - bez komentarza,czy warto startować w takich zawodach gdzie łamie się regulamin tak prestiżowych zawodów? :-x pozdrawiam.MORS07.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC