Zakręceni Mastersi czyli bez pływania nie ma życiamedal 212 medal 243 medal 214
Relacje
Międzynarodowe Mistrzostwa Mławy 24-25 marca 2012

Międzynarodowe Mistrzostwa Mławy 24-25 marca 2012 były dla naszego Klubu drugimi zawodami na obiekcie Mosiru przy ul. Kopernika 38, a dla niektórych z nas piątymi.

Jak już niemal tradycyjnie, jechaliśmy na dwie raty, podzieleni, można by rzec, na grupę sów (piątek) i skowronków (sobota), do której dołączyła niezrzeszona Basia oraz Mistrz Lucjan Prządo.

Frekwencja niezrzeszonych.pl spora – prawie połowa Klubu.

W tym roku dołączył do nas Paweł i niezwykle udanie rozpoczął na tej imprezie udział w Pucharze Polski Masters.

Oprócz debiutów Pawła był tylko jeden – szczęśliwie udało mi się nie utopić na 100m delfinem. Medali sporo - dwadzieścia dwie sztuki we wszystkich kolorach.

Wreszcie wystawiliśmy sztafetę - po raz pierwszy od zawodów w Konstancinie – mix 160+.

 
GP Ursynowa 2012

Wzorem poprzedniego roku i w 2012 klubowicze niezrzeszonych.pl biorą udział w tej przesympatycznej imprezie jaką jest Grand Prix Ursynowa. Dla tych co nie znają - GP to cykl sześciu comiesięcznych mini zawodów pływackich w których startują zarówno dzieci jak i bardzo dorośli mastersi. Obowiązkowo pływamy 50m stylem dowolnym, z którego kolekcjonujemy punkty do podsumowania oraz do wyboru jeden z pozostałych sprintów. O ile w kategorii głównej jest podział na kategorie wiekowe to dodatkowe konkurencje rozgrywane są w systemie open i często się zdarza, że płynie się z myślą "byleby mnie ten maluch nie wyprzedził".

Od nas poza dość standardowym składem tzn. Beata i Piotr Trochim, Andrzej, Wojtek S. i ja, w tym roku występują również Lina nie uznająca innego miejsca niż pierwsze, Hubert, którego pojawienie się zostało mocno zauważone przez zawodników z innych klubów ze względna bardzo dobre czasy i niezły wzrost:-) oraz Paweł, dla którego to debiut w masterskim świecie i to debiut znakomity.

Zobacz wyniki klubowe

 
.

Borki 2011 Opole 2011

Tradycyjnie podczas Mistrzostw Opola organizatorzy zapewniają dwie atrakcje: wieczorek w „Czardaszu” i nocleg w Borkach. W zajeździe „Pod Lasem” na hasło znane wtajemniczonym obowiązywała zniżka. Za jedyne 30 zeta zapewniony był nocleg w apartamentowcu, gdzie pokoje wyposażone były w telewizor i lodówkę, łazienka w wannę, a w komplecie pościeli był nawet jasiek. Zajazd znajduje się w samym centrum industrialnego krajobrazu, przy którym Żerań może się schować. W nocnej atmosferze grozy i tajemniczości para buchała obficie z kominów górującej nad okolicą elektrowni, konstelacje świetlne oszałamiały swoim urokiem, a zegar na elektrowni wybijał donośnie godziny i brakowało tylko, żeby wydzwaniał kuranty.

 
Kórnik 2012

Na pierwsze zawody Pucharu Polski 2012, w sobotę bladym świtem, z niezrzeszonych .pl udało się dwu zawodników, którym podróż minęła szybko i bez przygód.

Były to tradycyjne Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu Masters – już dwunaste.

Atmosfera znakomita. Zaczynam się powtarzać, ale kolejny raz należy pogratulować kolegom Zbigniewowi Pietraszewskiemu i Jackowi Thiemowi organizacji i prowadzenia zawodów.

Zwracała uwagę duża liczba widzów na trybunach – nietypowa dla zmagań Mastersów. Częściowo można to zapewne powiązać ze startem licznych zawodników z Kórnika, dla których stworzono dodatkową, odrębną klasyfikację.

Być może należałoby pamiętać ile, ale po prostu straciłem rachubę – tyle padło rekordów Polski w wykonaniu Pań. Mastersi płci męskiej zostali w tyle z trzema takimi osiągnięciami.

Skromna reprezentacja Klubu starała się jak mogła, życiówek nie przywieźliśmy, ale komplet miejsc z podium udało się – Andrzej z mocną przewagą wygrał 800 dowolnym, ja zaliczyłem drugie i trzecie miejsce w obu konkurencjach grzbietowym.

 
Zimowe MP Poznań

Do Poznania na pierwszy blok zawodów wybraliśmy się w piątek, przed południem,szczęśliwie omijając z boku potężne korki koło Warszawy. Podróż płynęła leniwie,pierwszym ciekawym akcentem był wybór knajpki ma krótki popas, gdzie znudzony kelner czym prędzej na nasz widok schował jedyne w lokalu menu, którym akurat zaczytywał się pilnie. Ale jakoś pożywiliśmy się i kawy napili.

Na drugim postoju zostało wykonane zdjęcie, na którym jest uwieczniony dowód, że architekci wnętrz liczą na szybkie i znaczne podwyższenie średniej wzrostu populacji mężczyzn w Polsce. Zapraszam do galerii.

Zimowe MP 2011 zorganizowane zostały na nowym, wspaniałym kompleksie pływalni na Malcie (dzielnicy Poznania dobrze znanej już z wioślarskiego toru regatowego). Nasze współzawodnictwo odbyło się zaledwie 3 tygodnie po otwarciu i były to pierwsze duże, oficjalne zawody na tym obiekcie.

 


Strona 9 z 16
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC